Jeep Grand Cherokee WK2

Jeep Grand Cherokee WK2 to nowoczesny, luksusowy duży SUV, który prawie nie ustępuje liderom tego segmentu takim jak BMW X5 F15 i Mercedes M W166 oraz GL X166. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, iż WK2 jest od nich znacznie tańszy.

WK2 jest bardzo interesującą propozycją na rynku aut używanych. Jeśli ktoś szuka samochodu bardziej egzotycznego i tańszego niż propozycje BMW i Mercedesa Volvo XC90 nie jest akurat w tym roczniku żadnym konkurentem. Volvo XC90 z 2011 (pierwszy rok modelowy WK2) będzie jeszcze występował jeszcze w bardzo starym modelu produkowanym od 2002 roku.

AWD albo napęd na tylną oś

Zaletą WK2 jest fakt, iż samochód ten – jeśli nie posiada napędu na wszystkie cztery koła; to posiada napęd tylni, który jest sporo lepszy w prowadzeniu niż przedni napęd.

Pośredni, wielopunktowy wtrysk paliwa: możliwość założenia instalacji LPG

W odróżnieniu od konkurentów w WK2 spotkamy, w silnikach benzynowych, pośredni wtrysk paliwa. Taki układ zasilania sprawia, że możemy założyć tanią instalację gazową IV generacji, która szybko się zwróci.

W WK2, ze względu że jest to samochód głównie na rynek amerykański producent montował głównie silniki benzynowe.

Automatyczne skrzynie biegów ZF

W tym amerykańskim krążowniku szos spotkamy stosowane również w BMW skrzynie biegów ZF8HP45, ZF8HP70. Skrzynia biegów ma bardzo duży wpływ na rzeczywistą dynamikę pojazdu. Zastosowanie 8-mio biegowego nowoczesnego automatu jest w tym przypadku niewątpliwym plusem.

Pneumatyczne zawieszenie

Podobnie jak jego niemieccy konkurenci, również i WK2 może posiadać pneumatyczne zawieszenie. I tu niestety, koszty serwisu są wyższe niż u niemieckiej konkurencji, gdyż samochody te nie są aż tak popularne. Poduszka pneumatyczna do Jeep Grand Cheroke WK2 (zamiennik) kosztuje 1500 zł. Niestety zamienniki do przednich kolumn pneumatycznych nie są dostępne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *