Czy warto kupić używane BMW?

Wiele osób twierdzi, że kupując używane BMW musisz być albo mechanikiem-hobbystą albo prawdziwym bogaczem. Czy to prawda?

Drogie naprawy BMW…

Niestety naprawy w używanych BMW są drogie. Ci mechanicy, którzy nie mają używanych BMW będą Cię kasować podwójnie, z czystej zazdrości. Ci natomiast którzy mają takie samochody… nie będą mieli ich czasu naprawiać, gdyż po godzinach będą naprawiać swoje “beemki”.

BMW się często psują

Niestety awaryjność BMW jest dość spora. Wynika to może nie tyle z braku jakości produkcji, ale z liczby elementów. Współcześnie wszystkie 10 letnie BMW mają skomplikowane silniki, dużo elektroniki i dość sporo wyposażenia. To wszystko sprawia, że raz za czas coś po prostu nawali. Przykładowo diesle BMW posiadają żaluzje chłodnicy. Żaluzje zamykają się gdy silnik jest zimny, dzięki temu motor szybciej się nagrzewa, zużywa mniej paliwa. Genialne! Ale po latach czasami mechanizm się zacina… Tylny napęd, który przeważa w BMW jest generalnie lepszy niż popularny napęd przedni. Lepsze prowadzenie, większy komfort kierowania pojazdem. Ale zawiera dużo więcej elementów niż tani napęd przedni. Krzyżaki, podpory wału lubią się w samochodach z dużym przebiegiem psuć.

Wiele dużych SUVów BMW posiada zawieszenie pneumatyczne. Nowy miech do BMW E70 kosztuje 900 zł. Sprężyna zawieszenia do Dacii Duster 120 zł. Jeśli chcesz kupić SUV-a na którego Cie stać wybierze takiego, w którym niewielka awaria zawieszenia nie będzie kosztowała tygodniowych zarobków…

Na BMW trzeba się znać!

Aby kupić używane, skomplikowane w budowie BMW trzeba się na tych autach znać. Inaczej łatwo nadziać się. Trzeba wiedzieć jak ma działać system kontroli trakcji, jakie błędy na komputerze mogą występować a które nie. Wiedzieć jak ma pracować skrzynia, która zazwyczaj jest automatyczna i potrafić zdiagnozować uszkodzoną turbosprężarkę. Z tego też względu wiele osób mających do wydania kilkadziesiąt tysięcy złotych woli iść do po samochód do salonu zamiast kupować stare BMW… tym bardziej, że jeśli nie znają się, to nie widzą różnicy.

2 thoughts on “Czy warto kupić używane BMW?

  1. Rozsadny Kupiec

    Niestety współczesne używane BMW wychodzi bardzo drogo w eksploatacji. Weźmy sobie np. popularne BMW E91 2.0 diesel 177 KM oznaczenie silnika N47. Koszt zakupu około 35000 zł w dobrym wyposażeniu i niezłym stanie z 2010 roku. Przejeżdżając tym autem około 80000 km przez 5 lat na 100 % wymienimy rozrząd za 8000 zł, koło dwumasowe ze sprzęgłem za 3000, tłumnik drgań skrętnych za 2000 zł i jeszcze zregenrujemy turbo za 2500 zł. Załóżmy, że ominą nas wtryskiwacze…. Razem mamy 15,5 tysiaca na remonty i 35 tys na zakup. Oplaca sie? Nie bardzo. Samochod po 5 latach bedzie wart tyle co dzis E46 w niezlym stanie czyli najwyzej 20 tysiecy zlotych. W ciagu 5 lat inwestujac wiec 50 tysięcy pozostaje nam 20 tysięcy na odzyskanie. 30 tysięcy straty.

    Za 65 tysiecy po rabatach mam Ford Focus III FL 1.5 EcoBoost 150KM ‘TITANIUM + Pakiet Design 1 + Parking 1’. Samochód spokojnie sprzedam za 35 tysiecy za 5 lat. Jest NOWY i pewny. Nie musze ogladac 10 egzemplarzy przed zakupem tego konkretnego co notabene tez generuje koszt kilku tysiecy zlotych.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *